Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde attīsta Jahtu ostu
07. decembris, 2017
Vēl līdz gada beigām Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde plāno izsludināt iepirkumu procedūru par Liepājas Jahtu ostas būvprojektu pilnā sastāvā, lai pavasarī līdz ar būvniecības sezonu varētu uzsākt būvniecību. 2017. gada jahtu sezona bija līdzīga kā iepriekšējos gados un Liepājas ostu apmeklēja 327 jahtas.
Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints apliecina, ka jahtu skaits pēdējos gados ir līdzīgs, “katru gadu pamainās reģioni, ja 2016. gadā vairāk bija jahtas no Skandināvijas valstīm, tad šogad dominēja Polija, Lietuva. Bija arī jahtas, kas ceļo ar Francijas, Itālijas, ASV, Zviedrijas un citu valstu karogiem. Īpaši varētu pieminēt jahtu no Austrālijas.”
2017. gada sezonā īpašs notikums bija četru burinieku ierašās 28. jūlijā pa ceļam uz Klaipēdas burinieku regati. Burinieku apkalpes (129 cilvēki) apskatīja Liepāju, bija gandarīti par redzēto un solīja arī nākamajā gada paviesoties mūsu pilsētā. Kā pastāstīja LSEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis, tiek strādāts, lai arī nākamajos gados burinieki apmeklētu Liepāju un jau savlaicīgi iekļautu mūsu jahtu ostu savā maršrutā. Lai veicinātu burinieku ienākšanu Liepājas Jahtu ostā, jau šobrīd ir noteikta ostas maksas atlaide tiem buriniekiem, kuru ceļošanas mērķis ir labdarība vai apmācība.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā ar ieceri pilnveidot servisu un attīstīt Jahtu ostu, gan piesaistīt vairāk jahtu, kas sezonas laikā kuģo Baltijas jūrā, gan attīstīt infrastruktūru.
2017. gadā INTERREG programmas “Labāks jahtu ostu tīkls” ietvaros turpinājās investīciju projekts ar mērķi modernizēt Liepājas jahtu ostu. No INTERREG programmas saņemts finansējumu ~450 tūkst. eiro. Īstenošanas termiņš – līdz 2018. gada nogalei. Projekta ietvaros paredzēta jahtu centra ēkas būvniecība, kurā tiks izvietots birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, esošās piestātnes Nr.80.;81 rekonstrukcija un aprīkošana un jaunu peldošo piestātņu (pontonu) iegādi un uzstādīšanu.
- Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā.
- 2016. gada sezonā Liepājas jahtu ostu apmeklēja 326 jahtas.
- Liepājas Jahtu osta arī šogad ieguva vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30