Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ pārvalde jubilejas gadu noslēdz ar Māra Runguļa Liepājas stāstu “Uz zušiem” izdošanu
12. decembris, 2017
Šā gada 14. decembrī plkst. 14:00 Liepājas muzejā tiks atvērts skaņu ieraksta disks - Māris Rungulis, Liepājas stāsti “Uz zušiem”, kas tapis Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei sadarbojoties ar rakstnieku Māri Runguli, jaunā loču kuģa “Ausma” krustmāti, aktrisi Karīnu Tatarinovu, Liepājas Bigbenda vadītāju Jāni Ivuškānu, kā arī Liepājas teātra aktieriem un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem.
Kā uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš, “vienmēr esam meklējuši jaunus izaicinājumus un izteiksmes veidus kā ikdienas darbā, tā radoši sadarbojoties ar uzņēmējiem un citu nozaru profesionāļiem. Ideja par skaņu ierakstu diska izdošanu ar rakstnieka un liepājnieka Māra Runguļa stāstiem radās jau pavasarī, ko tagad veiksmīgi esam noveduši līdz taustāmam un klausāmam rezultātam. Domāju, ka Māra Runguļa stāsti būs atklājums daudziem, kā tas savulaik bija man, kādam tā būs iespēja kavēties atmiņās par pagājušā gadsimta Liepāju 50jos, 60jos gados, bet kādam kas pilnīgi jauns un interesants. Jāpiekrīt autoram, ka mainās laiki, bet zēnu vēlme izzināt un meklēt piedzīvojumus nemainās.”
Skaņu ieraksta diskā ir iekļauti 3 Māra Runguļa stāsti – “Trīs apaļas stundas”, “Uz zušiem” un “Zaļā menca”. Stāstus ierunājuši Liepājas teātra aktieri Karīna Tatarinova, Sandis Pēcis un Kaspars Kārkliņš. Skaņu ieraksta diska režisore un producente Karīna Tatarinova, kura ir arī jaunā Liepājas osta loču kuģa “Ausma” krustmāte, iesaistīja diska tapšanā arī kuģa kapteini Oskaru Kadeģi. Tā bija jauna pieredze arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim un pārvaldniekam Jānim Lapiņam, kas ieskaņoja stāsta “Uz zušiem” zēnu Elmāra un Andra dialogu.
Diskā iekļauta arī Kuģu puikas dziesma no kinofilmas “Nauris” un Jāņa Ivuškāna muzikālās interpretācijas, t.sk. orģināldarbs “Vētra”, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu izpildījumā.
“Māra Runguļa Liepājas stāsti “Uz zušiem” būs kā interesanta un spilgta pieturzīme, noslēdzot Liepājas speciālās ekonomiskās zonas 20to un Liepājas ostas 320to jubilejas gadu. Šī pieturzīme noteikti nav punkts, bet gan iespēja apstāties un izvērtēt paveikto un sasniegto, lai jau ar gūto rūdījumu un pieredzi, tālāk strādāt jaunā kvalitātē. Liepāja nav iedomājama bez kaiju klaigām, jūras šalkoņas, OSTAS, bet galvenais bez cilvēkiem, kam Liepāja ir sirdī un kas ikdienas strādā, lai pilsēta, osta, ražošanas uzņēmumi pilnveidotos un attīstītos,” norāda Jānis Lapiņš.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30