Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
“Swedan Partners” iegūst Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu
14. decembris, 2017
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, izvērtējot Sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Swedan Partners” iesniegtos dokumentus, t.sk. uzņēmējdarbības attīstības plānu, nolēma piešķirt “Swedan Partners” Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu. Uzņēmums plāno 2018. gadā ieguldīt jaunās tehnoloģijās 400 tūkst. EUR, nodrošinot vismaz 5 jaunas darba vietas.
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Swedan Partners” ir metālapstrādes uzņēmums ar Dānijas kapitālu, kas Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā strādā jau no 2009. gada.
Galvenie uzņēmuma darbības virzieni ir sērijveida metālapstrādes darbu veikšana, izgatavojot detaļas autotransportam, vēja ģeneratoriem, būvniecības, medicīnas, instrumentu ražošanas, industriālo un elektroietaišu nozarēm. SIA “Swedan Partners” sadarbojas ar starptautiskiem un vietēja mēroga uzņēmumiem kā apakšuzņēmējs, piedāvājot dažādas sarežģītības pakāpes metālapstrādes pakalpojumus, izmantojot efektīvas, precīzas iekārtas un apstrādes centrus. Galvenie uzņēmuma eksporta tirgi ietver Skandināvijas valstis un Latviju.
“Swedan Partners” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar metāla detaļu ražošanu (melnais metāls, alumīnijs, nerūsējošais tērauds, misiņš, bronza u.c.) un specializējies moderno tehnoloģiju izmantošanā, kas ļauj augstā kvalitātē izgatavot dažādas metāla detaļas pēc pasūtītāja rasējumiem.
Kā skaidro Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, tas ir likumsakarīgi, ka uzņēmums nolēmis iegūt LSEZ kapitālsabiedrības statusu, jo attīstot uzņēmējdarbību un ieguldot modernās tehnoloģijās, ir iespēja saņemt nodokļu atvieglojumus. “Tas ir instruments, kā Liepājas speciālā ekonomiskā zona var un veicina uzņēmējdarbības attīstību Liepājā, kas dod gan jaunas darbavietas, gan nodrošina nodokļus valsts un pašvaldības budžetā.”
Kā norāda “Sweden Partners” pārstāvji, plānotie ieguldījumi 400 tūkst. EUR modernās tehnoloģijās veicinās jaunu produktu ražošanu, kuri ir konkurētspējīgi ES un pasaules tirgū, kā arī veicinās jaunu tirgu apgūšanu un ražošanas procesu optimizāciju.
2017. gada desmit mēnešos “Sweden Partners” apgrozījums bija 395 819 EUR, bet līdz ieguldījumiem modernās tehnoloģijās plānots to palielināt turpat divas reizes, 2019. gadā sasniedzot 700 tūkst EUR apgrozījumu. Uzņēmums plāno radīt vismaz 5 jaunas darbavietas.
Kā rāda jaunākie apkopotie Centrālās Statistikas pārvaldes dati,salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apstrādes rūpniecības saražotās produkcijas apjomi Liepājā šī gada pirmajos trijos ceturkšņos ir pieauguši par 20.7 %, sasniedzot 200.4 miljonus eiro. Liepājā saražotās produkcijas apjoms šī gada pirmajos deviņos mēnešos ir palielinājies par 34.4 miljoniem EUR.
Salīdzinot ar citām Latvijas lielajām pilsētām, Liepājā saglabājies visaugstākais saražotās produkcijas apjoms ārpus Rīgas, nākamajā vietā pēc produkcijas izlaides apjoma atstājot Valmieru (137.5 milj.eiro), Daugavpili (132.6 milj.eiro) un Jelgavu (131.6 milj.eiro).
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30