Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Uz remonta laiku no 25. jūnija līdz 17. augustam slēgs satiksmi pār O.Kalpaka tiltu
22. jūnijs, 2018
No 2018. gada 25. augusta gājēju un autotransporta satiksmei uz remonta laiku slēgs Oskara Kalpaka tiltu. Remontdarbi nepieciešami, lai nomainītu tilta labās puses gultnis, kas bojā pārējo tilta izgriešanas mehānismu un rada zināmus riskus. Darbus veiks SIA "Starts - Rīga Pluss" par kopējo summu 92 583,75 eiro. O. Kalpaka tilta gultņa nomaiņa un izgriešanas mehānisma renovāciju plānots veikt 8 nedēļu laikā un tiltu satiksmei atvērt ne vēlāk kā līdz šā gada 17. augustam.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes tehniskā direktora vietnieks Aigars Kudrēvičs skaidro, ka veicot regulāro tilta apsekošanu tika konstatēts, ka tilta labās puses gultnis savu funkciju neveic pilnvērtīgi un bojā tilta izgriešanas mehānismu. Līdzīgi kā tas ir, piemēram, ar automašīnām, kura gadu gaitā nolietojas kādas detaļas un tās ir jānomaina, tāpat tas notiek ar milzu tehniskām būvēm, atzīst Aigars Kudrēvičs.
O.Kalpaka tilts ir projektēts tā, lai būtu iespējams to izgriezt līdz vēja ātrumam 10 m/s un katra tā puse stāv uz balsta, kura vidū ir gultnis, bet apakšā ir zobrati, kas ļauj tiltu izgriezt.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes tehniskā direktora vietnieks Aigars Kudrēvičs: “Vasara ir tilta remontam labākais laiks, skolēniem brīvlaiks, arī laika apstākļi atļauj. Tilts, kas sver 300 tonnas, ir jāpaceļ no balsta uz augšu, jāatbrīvo metāla pirksti pie kuriem ir piestiprināts tilts pie gultņa, jāatbrīvo gultnis, jāizceļ ārā, jāieliek cits vietā, jānostiprina. Paralēli tiks sakārtots un atjaunots viss tilta izgriešanas mehānisms.”
Oskara Kalpaka tilts būvēts 1906. gadā, lai savienotu cariskās Krievijas kara flotes bāzi Karostu ar pilsētu. Tiltu projektējis vācu inženieris Haralds Halls, un tā garums ir 132.28 metri, augstums virs ūdens līmeņa 8.32 metri. Tilts pārdzīvojis divus pasaules karus un dažādus saimniekus, kas loģiski ietekmējis arī tā ekspluatāciju.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30